Tuning kola – dopřej si dokonale padnoucí stroj!

Servisní okénko vol.11

Ministerstvo cyklistiky varuje: Na výměně komponentů může vzniknout závislost – velmi prospěšná závislost. Důvodů pro tuning, tedy obměnu a vylepšení dílčích komponentů, je hned několik. Vše závisí na Tvých prioritách. Jsou to gramy, výdrž a nebo výsledný „cool efekt“ Tvého stroje?

Výměna dílčích komponentů. Proč to má smysl?

• Fitting – obměnou gripů, představce, řídítek či sedla lze za ty s optimálními parametry / povrchem lze vytvořit dokonale padnoucí geometrii a maximalizovat požitek z jízdy.
  • Váha – prakticky vždy lze uspořit gramy, které Ti v kopcích rozhodně chybět nebudou. Na některých komponentech lze uspořit více gramů než na jiných. Typicky pláště, záplety, kliky.
  • Spolehlivost – kvalitní pedály, záplety, brzdy, vidlice, tlumič či pláště dokážou významně zvýšit  Tvou bezpečnost a vylepšit zásadní jízdní vlastnosti stroje – např ovládání, trakce, brždění.
  • Výkon – upgrade drivetrainu (tzn. výměna kazety, převodníku a řetězu) můžeš dosáhnout většího rozsahu řazení díky optimálnímu poměru zubů a zvýšené efektivitě přenosu energie.
  • Styl – barevný cirkus nebo drobný detail. Typicky ventilky (samozřejmě!),  polepy rámu anebo vše výše zmíněné. Proti gustu hold žádný dišputát!

Sériově osazená kola jsou univerzální, ale každý člověk je svou stavbou těla originální. Každý komponent Tvého kola má specifické rozměry a vlastnosti. Výměnou komponentů za dokonale padnoucí ušetříš námahu těla a zajistíš lepší výsledný pocit z jízdy. Lehčími komponenty navíc uspoříš energii a pokud je Tvou prioritou bezpečí v náročnějším terénu, kvalitním provedením omezíš i nevyžádané návštěvy terénu. Úpravou šlapacího soukolí (drivetrain) zajistíš maximální přenos energie. Pokud tomu všemu dáš pěkné barvičky, zajistíš vysokou úroveň stylu!

Volíš upgrade? V BikeSpital doporučujeme:

• Chromag (gripy, řidítka, představce, sedla a převodníky)
  • All Mountain Style (polepy rámu),
  • Praxis (ráfky, kliky, náboje, kazety, převodníky)
  • Galfer (brzdové desky, kotouče)

Chceš unikátní kolo?

Život i úprava kola je otázku priorit. Jaké jsou ty Tvé? V BikeSpital máme kompletní tuningovou výbavu pro Tvůj stroj.

Stav se na kafe a dopřej si kolo na míru!