Humans of BikeSpital

Kolo je náš společný životní styl. Každé 2 týdny Ti servírujeme minipříběh jednoho z nás.

13.4.2018 – Petr (Dočis)

Nejzásadnější okamžik? „Nikdy nezapomenu, jak se to pode mnou tenkrát splašilo a já poprvé u nás v ulici zvedl kolo na zadní. Bylo mi 9. V tom momentě jsem byl nejšťastnější dítě světa. Od té doby mi kolo jednoduše učarovalo. Nejraději jezdím do krámu, hlavně pro rohlíky, jo, to mám fakt rád!

29.3.2018 – Ondra (Andreas)

„Nejlepší bike zážitek letošního roku? Určitě Finále Ligure! Právě jsme se vrátili. Pěkný město, pěkný moře, dobrý víno a luxusní traily. Hlavně Roller Coaster! Ten mi šel. Martin Cziis Pospisil jsem tam na Stravě naložil 24 minut. Že svačil se nepočítá.“

15.3.2018 – Petr Leták (Týmový jezdec BikeSpital)

„Jak jsem se dostal ke kolu? Když mi bylo asi 11 let, můj starší brácha mě vzal na bikrosku v Řepích. Od té doby to tam byl druhý domov! A největší výzva letošního roku? Určitě závod EWS Crankworx ve Whistleru, ale těšim se na to jak malej kluk!“

1.3.2018 – Klára

„Proč je kolo nejlepší věc na světě? Endorfin! Navíc se člověk podívá na místa, kam by ho normálně nenapadlo vyrazit. V životě jsem se hodně stěhovala a právě kolo je ten nejlepší nástroj poznat místo, kde žiješ. A proč se fotím se silničkou? To je jednoduchý. Ráda jezdím rychle. Proto mě víc baví silnice než bike.“

15.2.2018 – Terka

„Můj ideální den na kole? Provence! Řídím kolo s košíkem a v něm bageta s vínem. Jedu podél vinice. Všude zelená tráva a nikde ani noha. Prostě pohoda.“

1.2.2018 – Michal

„Ahoj, jmenuji se Michal a jsem bikoholik! Nejlepší den na kole? Určitě slunečný počasí, teplota 20°C a Rychleby. Ideálně Velryba nebo Obelix. Do místních trailů jsem prostě zamilovanej. A tohle kolo? To je pracant i zábavnej parťák!“

25.1.2018 – Indoš

„Proč jsem začal jezdit na kole? Protože to v té době nikdo nedělal. Bylo to něco novýho, individuálního. Předtím jsem hrál hokej a jiný kolektivní sporty. Ale na kole jsi sám za sebe. A proč jezdím i dnes? No, protože mě to i po těch 20 letech pořád baví.“

11.1.2018 – Véna

„Na kole se pořád cítím mladej a hubenej. A netuším, jakej je můj nejlepší zážitek na kole. Protože když seš mladej, tak těch zážitků máš tolik, že si je nemůžeš všechny pamatovat. Mladý si nic nepamatujou.“

28.12.2017 – BikeSpital

„Náš nejlepší bike zážitek letošního roku? Jednoduše všechny!“

14.12.2017 – Klára

„Nejlepší recept na relax? Určitě kolo a pečení! Dvě velké radosti a aktivity, u kterých se nejvíc odreaguju a na 100% vyčistím hlavu. Vyjet do lesa na biku s partou kamarádů nebo pro ně v kuchyni upéct něco dobrého. To jsou pro mě dva zaručené recepty, jak si zlepšit náladu :)“

30.11.2017 – Ivča

„Nejlepší zážitek v sedle kola? No přece úplně všechny! A nezáleží, jestli zrovna sedím na MTB nebo silničce. Stačí, když se sejde super parta lidí.. a když šlapeme do kopce!“

16.11.2017 – Petr

„Nejintenzivnější zážitek na kole? Určitě můj 1. závod Enduroserie v Klínech. Šel jsem třikrát přes řidítka hned v první erzetě. A to prý byl nejjednodušší závod celé série. A taky jsem se při tréninku snažil uplatit vlekaře, aby mě vyvezl nahoru, protože jsem byl ztracenej, neměl permici, ale zato měl pořádný křeče v nohách. Od té doby jsem byl na každým závodě, protože ta atmosféra prostě má něco do sebe“

2. 11. 2017 – Dan

“Mám špatný kolena a doktor mi jednou řekl, že kolo je dobrá rehabka. No, asi tím úplně nemyslel to, co teď jezdím. Fakt mě baví, že „to nejde“ na kole prostě neexistuje. Vše jde sjet. Jen to chce čas. Třeba teď jsem sjel věc, na které jsem se na jaře vždy rozbil. Je to super pocit.“

19. 10. 2017 – Martin

“Můj nejlepší MTB zážitek? Rozhodně BC Bike Race v Britské Kolumbii! Podle Kanaďanů je to etapový XC/maratónský závod. No, podle našich meřítek bych to s klidem označil za poctivý 7-denní enduro, které se navíc měří také do kopce. Trasy jsou opravdu technicky náročné, ale o to víc zábavné. Jinak, já se určitě nepovažuju za závodníka. Ale tohle byl můj bikerský sen, který jsem se prostě rozhodl splnit. Každému, kdo má rád intenzivní traily, ho doporučuji!“

5. 10. 2017 – Míša

„Kolo mě nejvíc baví, když venku prší a je mokro. Prostě to má něco do sebe. A taky ráda jezdím do kopce a vůbec mi to nepřijde divný. Tohle kolo? To jsem si vybrala hlavně kvůli barvě, kterou jen tak někde nevidíš. Jo a tyhle koblihy jsou pro vás, kluci.“

Kolo je náš společný životní styl.

Jsme víc než bikeshop, servis a kavárna v jednom. Jsme základna a meeting point pro všechny, kdo pod pojmem „kolo“ chápou víc než dopravní prostředek.

Stav se na kafe a dej si dobré horské kolo!